malajsie.jpg

                    Malajsie - Příjemný okruh poznání a pohody
                                             3.7. - 19.7. 2024                                 
                                             16.9. - 2.10.2024


Vítejte v Malajsii - zemi kontrastů, kde se setkávají moderní města s překrásnou přírodou a bohatou kulturou. Malajsie, ležící na jihovýchodním cípu Asie, láká návštěvníky svými tropickými plážemi, exotickou gastronomií a fascinující historií. Od pulzujícího života v Kuala Lumpur po klidné džungle a malebné vesnice, Malajsie nabízí nepřeberné možnosti pro dobrodružství a objevování. Připravte se na nezapomenutelnou dovolenou, která osloví vaše smysly a obohatí vaši duši!
Vydejte se s námi do neznáma… 

Uvedený itinerář není povinný, prostě se můžete společných aktivit zůčastnit, nebo taky ne. Záleží na vás na vaší pohodě a kondici. Proto jsem cenu nezatěžoval zbytečnými poplatky, napřiklad vstupným, prostě si koupíte vstupenku pokud půjdete.

Pojeďte s námi, protože to pravé dobrodružství začíná tam kde končí komfort…

1 den: Začátek velkého dobrodružství! Připravte se na nezapomenutelný zážitek, protože dnes se vydáme na cestu plnou nadějí, očekávání a neomezených možností. S úsměvem na tváři a srdcem plným vzrušení se sejdeme na letišti v Praze

2 den: Po příjezdu do malebného Kuala Lumpur a ubytování v našem útulném hotelu si dáme chvíli čas na odpočinek a na nabrání sil pro dobrodružství, která nás čekají. Odpoledne se vydáme do pulzujícího srdce města, kde nás čeká fascinující mix historie, kultury a moderní architektury.

Začneme obdivováním ohromujících Petronas Towers, symbolu města, které se tyčí do nebe s neuvěřitelnou elegancí a sílou. Procházka pokračuje ke královskému paláci, kde se seznámíme s bohatou historií a tradicemi monarchie. Poté se vydáme na náměstí Nezávislosti, kde ucítíme tep města a okusíme atmosféru jeho každodenního života.

Náš výlet uzavřeme u National Monument, kde si připomeneme hrdinské činy a oběti, které položily základy současného Malajska. Každý krok v tomto pohlcujícím městě nás přivádí blíže k pochopení jeho pestré kultury a bohaté historie. Po návratu do hotelu si odpočineme a načerpáme síly na další dobrodružství, které nás čeká.

3 den: Po snídani se vydáme na nezapomenutelnou cestu do historického Malacca. Naše dobrodružství začne fascinujícím transférem, během něhož budeme sledovat, jak se moderní krajina postupně mění v historické památky s barevnou atmosféru minulosti.

Při prohlídce historické části Malacca se budeme pohybovat mezi vznešenými památkami, které nám vyprávějí příběhy minulých časů. Na St. Paul's Hill ucítíme duch minulosti, zatímco Melaka Sultanate Palace nám odhalí tajemství královských síní a paláců. Procházka hlavním náměstím nás vtáhne do života města a na promenádě Waterfront se necháme unést okouzlující atmosférou u vody.

Večer nás čeká jedinečná možnost posedět v místním podniku a ochutnat lahodné místní speciality. Bude to ideální příležitost k tomu, abychom se ponořili do autentické kulinářské scény Malacca a ocenili bohatství místní kuchyně. Po dni plném objevů a dojmů si zasloužíme odpočinek v našem hotelu.

4 den: Po probuzení a snídani se připravíme na další úžasný den plný přírodních krás a nezapomenutelných zážitků. Naše dobrodružství pokračuje přesunem do národního parku Kuala Selangor, kde nás čeká jedinečná příležitost poznat úžasnou biodiverzitu a přírodní poklady této oblasti.
Po příjezdu do parku se ponoříme do jeho kouzla a zažijeme jedinečnou atmosféru tohoto unikátního ekosystému. Po celodenním objevování a poznávání přírodních krás se vrátíme do hotelu, kde si odpočineme a budeme si užívat zážitky, které jsme dnes zažili.

5. den: Po snídani transfer do národního parku Taman Negara 200 km/3 hod..
Ubytování v hotelu a volno k odpočinku.

6. den: Po snídani nás čeká dobrodružný výlet do srdce džungle! Usedneme na dřevěnou loď a vydáme se po klidné hladině, která odráží záři slunce a stromy se nad námi sklání jako strážci tajemství.

Během naší plavby budeme obklopeni divokou přírodou a zvuky džungle nám budou hýčkat smysly. Budeme mít jedinečnou příležitost pozorovat místní faunu a flóru, jak se probouzejí k životu. Ptáci s pestrobarevnými peřím nám předvedou svá kouzla, zatímco opice se budou hrát v korunách stromů.

Odpočineme si v hotelu a vydáme se na večerní procházku džunglí. Světlo začne pomalu klesat a s ním se probouzejí noční tvorové, kteří nám odhalí svůj tajemný svět. Budeme se pohybovat opatrně a tiše, abychom nevyrušili život džungle.

7. den: Začneme den snídaní, která nám poskytne energii pro neuvěřitelné dobrodružství, které nás čeká! Po posilnění se vydáme na lehký treking do srdce džungle, kde na nás čeká Teresek Hill.

Při stoupání na vrchol Teresek Hill budeme obklopeni nádhernou přírodou a výhledy, které nás doslova ohromí. A pak to přijde - vrcholová část našeho dne - Canopy Walkway! Připravte se na vzrušení, když budeme přecházet přes 45 metrů vysoký a 510 metrů dlouhý visutý most, který nás zavede přímo mezi koruny stromů. Tento jedinečný zážitek nás ponoří do nádherného panoramatu džungle a poskytne nám pohled, který nikdy nezapomeneme.

Po návratu z Canopy Walkway navštívíme vesnici Orang Asli, kde se seznámíme s místními obyvateli a dozvíme se více o jejich tradičním způsobu života. Budeme mít jedinečnou možnost nahlédnout do jejich kultury a tradic, což bude nezapomenutelným zážitkem.

Večer se vrátíme do hotelu.

8 den: Po snídani transfer do Cameron Highlands 120 km/3 hod., ubytováni v hotelu a volný program.

9 den: Začneme snídaní, abychom nabrali energii na další neuvěřitelný den. Naše první zastávka bude na čajových plantážích, kde nás čeká fascinující prohlídka továrny na výrobu čaje. Ponoříme se do světa čaje a dozvíme se všechny tajemství jeho výroby.

Poté se vydáme na naši cestu do Penangu, ale než dorazíme do našeho cíle, čeká nás vzrušující zastávka u chrámu Sam Poh Tong. Budeme mít příležitost prozkoumat tento úžasný chrám vytesaný do skal a obdivovat jeho nádhernou architekturu a klidnou atmosféru.

Naše dobrodružství však nekončí tady! Pokračujeme dál k orangutáním sirotčinci Bukit Merah, kde se setkáme s těmito ohroženými tvory a budeme mít možnost se dozvědět více o jejich ochraně a péči.

Večer dorazíme do našeho hotelu na Penangu, kde se ubytujeme a odpočineme si po dni plném dobrodružství a poznávání nových míst. Ať už jsme obdivovali čajové plantáže, prozkoumávali chrámy nebo se setkávali s orangutany, každý moment byl naplněn zvědavostí a dobrodružstvím.

10 den: Dnešní den bude jako směsice dobrodružství, historie a kulinářských zážitků!

Po snídani, se vydáme na výlet do historické části George Townu.

První zastávka? Pevnost Cornwallis! Zde budeme pokračovat ve svém dnešním dobrodružství, zkoumání starých zdí a snaha odhalit, kdo vlastně zůstal ve věži uvězněný.

Poté se vydáme do State Museum, kde budeme pokračovat v naší misi poznání a učení... nebo se možná budeme jenom smát na historické exponáty a fotit se před nimi.

Pokračujeme naší cestou do čínské a indické čtvrti, kde se ponoříme do autentické atmosféry a ochutnáme tradiční pochoutky. Možná se dokonce dostaneme do hádky s místními obchodníky o cenu exotického ovoce!

Ale to není vše! Náš den bude vyvrcholením návštěvou chrámu Wat Chayamankalaram, kde se setkáme s ležícím Buddhou. Možná se pokusíme lehnout vedle něj a zkusit, jak se cítí.  Být v jeho kůži? Raději ne.

Večer se vrátíme do hotelu, unavení, ale šťastní z toho, co jsme zažili.

11 - 15 den: Transfer na ostrov Penang.
Ostrov Penang: Klenot Kulturního Sjednocení a Přírodního Půvabu

Ostrov Penang, vzdálený od západního pobřeží pevninské Malajsie, není jen místem s úchvatnými plážemi a modrou oblohou. Jeho kouzlo spočívá v historických památkách a fascinující architektuře, která odráží bohatou kulturní směsici různých etnických skupin.

Díky působení čínské, indické, malajské, britské a dokonce i japonské kultury během staletí se Penang stal ohromujícím představením historie a tradic. Mezi významné památky patří pevnost Fort Cornwallis, čínský klanový dům Khoo Kongsi, tajemný chrám Snake Temple a malebná mešita na vodě Tanjung Bungah.

Nejen památky, ale i přírodní krása ostrova láká návštěvníky. Penang nabízí úchvatné pláže a rozmanitý Penang National Park, kde se dobrodružníci mohou vydat na pěší výlety po stezkách protkaných pralesy.

A co ještě více? Penang Hill, doslova vybíhající nad ostrovem, je korunou těchto přírodních divů. Zdejší návštěvníci mohou buď zdolat vrchol pěšky, či si užít výhledy z vrcholového vlaku.

Georgetown, hlavní město Penangu, si zaslouží zvláštní uznání. Jeho historické centrum, dnes chráněné UNESCO, je promenádou architektonických pokladů, které oslavují bohatou a rozmanitou historii tohoto ostrova.

Ostrov Penang je tedy nejen místem odpočinku a relaxace u moře, ale také křižovatkou kultur a přírodních krás, které čekají na objevení. Je to místo, kde minulost a současnost spolu tančí v harmonii, čekajíc na každého, kdo se odváží vstoupit do jeho pestrého světa.

Zde si užijeme zasloužený odpočinek a užijeme si to co se každému líbí. Naprostá volnost. Společné výlety si domluvíme, nebo můžete jen odpočívat na pláži…

16 den:  Transfer do Kuala Lumpur, ubytování a volno.

17 den: Odlet a přílet  do Prahy.

Cena 44.900,-

Cena obsahuje:
- Leteckou dopravu se všemi poplatky a odbaveným zavazadlem
- Ubytování ve dvoulůžkových, single maximálně třílůžkových pokojích
- Snídaně
- Veškerá doprava v soukromém VANU

Cena neobsahuje:
- Pojištění (zařídíme když budete chtít)
- Vstupy do památek
- Dopravu mimo společné přesuny
- Další stravu než je uvedena

Více informací rád prodám formou SZ, telefonátu nebo email…

Neuvěřitelně se těším, tady to bude opět TOP…. Takže.

NESEĎ - POJEĎ