Zájezd na Filipíny - Nejkrásnější písčité pláže!
Filipínský trojboj 2025
Termín: 9.2 - 26.2. (15 nocí)
Navštívíme tří krásné ostrovy - Cebu, Bohol a Palawan.
Velrybí žraloci, želvy, mini opice, nejdelší jeskyní řeka a mnoho, mnoho dalšího...

4 noci - Cebu
4 noci - Bohol
7 nocí - Palawan

Odlet / Přílet: Praha
Odbavené zavazadlo: Ano
Strava: Snídaně
Společné transfery: Ano
Ubytování: 2 lůžkové pokoje s vlastním soc. zař.

Zájezd je určen pro milovníky nejen krásných romantických pláží, ale hlavně bohaté fauny a flóry. Nejen místa ke koupání, relaxování na plážích, ale plno lodních výletů k pozorování mořských živočichů. Krásné turistické výpravy, které zvládne každý. Hromada srandy, nových přátelství a řízené obžerství při neodolatelných návštěvách místních tržišť.

Cena: 45.000,-

Cena obsahuje:
- Veškeré letenky i vnitrostátní na Filipínách
- Lodní lístek Cebu - Bohol
- Ubytování ve 2 lůžkových pokojích (15 nocí)
- Snídaně 15x
- Splečné transfery

Cena neobsahuje:
- Společné výlety na kterých se domluvíme
- Stravu více než uvedenou
- Pojištění i se stornem (zařídíme)
- Průvodcovské služby, oficiálního delegáta na místě
(Budu přítomen na místě, ovšem neplatíte mě. Rada či pomoc ovšem nebude problém)

Pro více informací mi prosím napište soukromou zprávu, nebo email: info@danndystravel.com
Nezávazné přihlášky jsou již k dispozici.

Tento výlet je téměř zaplněn a je garance odetu. Pokud tedy máte zájem, neváhejte a kontaktujte mě.
Myslím, že cena je více než příznivá.

...mohu jen napsat už obligátní NESEĎ - POJEĎ.

Společné výlety rozhodně nebudou chybět. Vše je ovšem na domluvě všech zájemců. Prostor pro splnění všech přání bude, jde o to jen chtít.
Popis toho co můžete je níže.
Jen doplním, že nemusíte opravdu vůbec nic a o tom co budete na místě dělat se můžete rozhodnout až na poslední chvíli. Jediná povinnost všech je být na domluvené místě v domluvený čas ke společným transferům.
Ceny jídla, ani vstupného nejsou na Filipínach příliš vysoké.
K dispozici po celou dobu pobytu na všech ostrovech bude k dispozici auto na výlety. Je to jen na domluvě...

Co ostrovy nabízí:

Ostrov Bohol:
vám umožní nahlédnout do své bohaté historie. Nabídne vám silný kulturní zážitek a zprostředkuje poznávání prostřednictvím mnoha turistických atrakcí. Vše podstatné naleznete mezi plážemi, kopci a mahagonovými lesy.
Jestliže nejprve vyrazíte ke kulturním památkám Boholu, pak vězte, že si přijdete na své. V podstatě v každém z 47 měst tohoto ostrova najdete kamenný kostel. Tím nejznámějším je pravděpodobně Baclayonův kostel Panny Marie Neposkvrněného početí. Když se budete pohybovat kolem města Tagbilaran, zavítejte do obce Dauisu, kde je situován kostel Dauis. V jeho případě můžete obdivovat barokní architekturu, která se mísí s nástěnnými malbami v interiérech. Hodně zajímavé jsou také letité objekty současných obyvatel. Některé z nich jsou staré 30 let, jiné až 100 let. Jde především o prominentní domy.
Ostrov Bohol ukrývá také řadu historických vzpomínek na významné události a osobnosti. Je to například historická věž Mt. Carmell Hill nacházející se v Balilihan. V dřívějších dobách šlo o zvonici vypáleného kostela při filipínské revoluci. Proto zde zůstal stát na památku. Dále je to připomenutí události Smlouvy přátelství mezi Evropou a Asií. Památník nese název Blood Compact Site a je umístěn v Barrangay Bool. Pokud se budete nacházet v Magtangtangu, můžete obdivovat památník hrdiny Francisca Dagohoye. Toto místo je označováno jako Dagohoy Market. Ve městě Tagbilaran City je to zase President Carlos P. Garcia Memorial Park.
V Tagbilaran City nevynechejte ani ulici Hontanosa, kde se nachází Bohol Museum a asi 14 kilometrů od města navštivte také Punta Cruz, což je zajímavá kamenná rozhledna.
Souostroví Bohol, to jsou pochopitelně i všemožné přírodní skvosty, jež stojí za vidění. Vaše kroky mohou směřovat třeba k nejkrásnějším vodopádům na ostrově. Jsou to vodopády Can-umantad, které stékají ve třech vrstvách. Dále lze jmenovat vodopády Mag-aso nebo vodopády Tontonan. S vodou souvisí i ostatní přírodní místa, jakými jsou Inambacan Falls v Antiqueře nebo plavba po řece Loboc v jedné z tamních plovoucích restaurací. Tato plavba začíná u Loay Bridge a končí u Busay Falls. Hodně vyhledávaný je podzemní sladkovodní pramen směřovaný do bazénů. Toto místo leží 44 kilometrů od Tagbilaranu a jmenuje se Badiang Spring.
Na ostrově Bohol si můžete naplánovat nezapomenutelný trek třeba na slavné kopce Chocolate Hills, jichž jsou doslova stovky a ty nejvyšší z nich mají výšku kolem 120 metrů. Kopce mají tvar kužele. Jestliže chcete naopak vidět na tyto kopce, vyšplhejte se na místo zvané Sagbayan Peak, kde se mimo jiné nachází svatyně a největší voliéra s motýly. Vydat se musíte i k vápencovým jeskyním. Je to třeba jeskyně Hinagdanan, jeskyně Francosco Dagohoy a jeskyně Kamira.
Na Boholu se můžete věnovat nejrůznějším aktivitám. Jednoznačně zde vedou nedotčené písečné pláže s bílým pískem. Vyhledávaná je oblast Panglao Island. Poznávat můžete pestrobarevný svět na místech jako Balicasag, Danajon Bank a Pamilacan Island. Sledovat lze delfíny u ostrova Pamilacan nebo dáte přednost ekoturistice a zavítáte do chráněné oblasti filipínských tarzírů.

Ostrov Cebu:
je jednou z nejrozvinutějších provincií na Filipínách. Můžete zde strávit na jedné straně aktivní, na druhé straně klidnou exotickou dovolenou na skvělých plážích severního a jižního pobřeží ostrova. Ostrov nabízí ideální podmínky pro potápění, šnorchlování i slunění. Pro potápění je nejvýhodnějším místem severní pobřeží, zejména ostrov Moalboal. Na ostrově najdete skvělé restaurace. Obdivovat můžete místní architekturu. Určitě nezapomeneme navštívit hlavní město Cebu City.
Cebu leží mezi Luzonem a Mindanaem, v oblasti Visayas. Je to podlouhlý ostrov s délkou zhruba 220 kilometrů a největší šířkou 40 kilometrů. V literatuře je někdy s nadsázkou nazýván královnou jihu. Na hrdé místní obyvatele, potomky náčelníka Lapa Lapa, zde působí španělská koloniální historie. Pokud budete chtít můžete najít v těsné blízkosti Cebu, na krásných ostrovech Malaspascua nebo Camotes, prázdné pláže jen pro sebe.
Vnitrozemí ostrova je plné vodopádu které budete jen těžce opouštět. Jednoduše ostrov nabízí mnoho a najde si zde to své opravdu každý.

Ostrov Palawan:
a jeho přilehlé ostrůvky jsou tropickým rájem Filipín, který si oblíbíte hned od prvního okamžiku. Nachází se zde totiž přemíra přírodních krás, jež vybízí k poznávání. K tomu si připočtěte ještě tradice místních lidí a půjde o bezkonkurenční dovolenou.
Tu můžete započít třeba v národním parku Puerto Princesa Subterranean River National Park. Ten se nachází asi hodinu jízdy od města Puerto Princesa. Tato podzemní řeka byla v roce 2012 oficiálně uznána, jako nový div světa. Projet si ji můžete na člunech s profesionálním průvodcem. Za vodními plochami se vydejte k laguně zvané Small Lagoon v severní části ostrova Palawan. Plavba na kajaku v tomto prostředí se pro vás stane dozajista nepopsatelným zážitkem.
Na půli cesty mezi El Nido a Puerto Princesa leží místo zvané Port Barton, kde si užijete relaxace pod palmovými háji na písečných plážích. Vynechat byste neměli ani vrchol zvaný Ugong Rock. Právě v jeho prostředí se nachází nejrůznější jeskyně a působiště vybízí k libovolným dobrodružstvím. V jižní části ostrova zavítejte k archeologickému nalezišti a přírodní jeskyni Tabon Cave Complex. Na tomto místě je více jak 200 jeskyní, jen sedm z nich je však přístupných veřejnosti. Právě na tomto místě byly objeveny nejstarší důkazy o Homo Sapiens v jihovýchodní Asii.
Přesunout se můžete také na ostrov Culion, kde se nachází kostel Culion Curch, muzeum a historické archivy této oblasti. Právě zde se vyplatí podívat se pod mořské dno, kde se nachází vraky lodí. Je to Coron Bay Shipwrecks. Působiště bombardované během druhé světové války ukrývá skutečně rušný podmořský svět. Vynechat byste neměli ani jezero Kayangan, které je právoplatně označováno, jako nejčistší jezero na Filipínách. Dostat se k němu, to je zároveň záruka příjemného treku.
Prostředí Palawanu je plné ohromujících oblastí. Další z nich je například Bacuit Bay Islands nacházející se v severní části Palawanu. Písek, moře a krásné prostředí jsou jistotou patřičné relaxace. Nezapomenutelným zážitkem se vám může stát i jízda po řece Iwahig. Jde o noční jízdu na místo, kde budete moci pozorovat spoustu krásných světlušek. Stejný název Iwahig nese také trestanecká kolonie. V ní lze nahlédnout na to, jak zde byli převychováni odsouzení.
Pokud si chcete na Palawanu užít dokonalé přímořské prostředí a nemáte tolik času putovat až na sever ostrova k El Nido, zastavte se někde uprostřed, a to na místě zvaném Honday Bay Islands. Hondayské ostrovy vám umožní obdivovat přilehlé útesy a kochat se škálou barevných ryb v moři. Palawan, to jsou pochopitelně i vyhlášené pláže. Hodně oblíbenou oblastí je El Nido Beaches, které dominují pláže jako Marimegmeg, Nacpan, Corong-Corong a Las Cabanas. Dále je to Long Beach táhnoucí se v délce čtrnácti kilometrů. Asi jen 45 minut jízdy od města Puerto Princesa můžete dorazit k pláži zvané Nagtabon, kde se mimo jiné nachází i stejnojmenná vyhlídka.
Trochu dál od ostrovů je přírodní unikát zvaný Tubbataha Reefs Natural Park, což jsou nejpůsobivější biodiverzity na světě. I proto je tento národní park na seznamu světového dědictví UNESCO. Poutavý je také národní park Sabang.