Velký okruh VIETNAMEM
10.9.2024 - 27.9.2024
Od jihu na sever vlakem

PRO VELKÝ ZÁJEM OPAKOVÁNÍ LOŇSKÉ VÝPRAVY DO VIETNAMU...

Vietnam je zemí bývalé Indočíny, nabízející turistům nejen bohatou historii ovlivněnou mocnými kulturami jihovýchodní Asie a zároveň odedávna silným čínským vlivem. Mísí se zde francouzská tradice s doteky orientu a vlivy komunismu. Přes krvavou minulost se země rychle vzpamatovala a začala se otevírat turistům. Návštěvníky pohltí nejen nádhernými sceneriemi a pestrou přírodou (rýžová políčka, pláže bílého písku, tyrkysové moře, horské hřbety, majestátní vrcholy s bujnou vegetací), ale také specifickou kulturou, zvyky a výbornou kuchyní. Pravou atmosféru dokreslují také zdejší rušná velkoměsta.

Vietnam jsem navštívil několikrát a dalo mi dost práce, aby jsem se nenechal ovlivnit lidmi co mají pocit, že znají tuto zemi dokonale. Jsou to lidé kteří se zde nanarodily, ale pasovali se do role mentorů. Pokusil jsem se ignorovat jejich přesvědčení které se mi snažili doslova vnutit. Zjistil jsem, že jejich akademické tituly jsou jen jistým platem jejich chlebodárců. Nasával jsem jen povídání a příběhy obyčejných lidí. Lidí kteří jsou chudí, ale šťastní.

Ano je to zase jen můj pocit mé subjektivní vnímání, které vám nechci já vnucovat. Takže co bude nejlepší. Zbalit bágl a vyrazit se mnou a poznat to na vlastní oči a potom říct. Já tam byl, já viděl, já slyšel….

Vycucnout něco málo a myslet si, že je to to nejlepší je strašně složité. Mám výhodu, že už jsem Vietnam trošku poznal, takže to budu mít malinko lehčí. Rozhodně nechci ať pobyt nudí a stane se nudným stereem. Bude akční plný zážitku, poznání, jídla a taky odpočinku.

Žádný z možných výletu není povinný. Je vše na dobrovolnosti a klidně si udělejte program svůj. Proto žádné výlety nejsou předem v ceně.

Tento model se opravdu osvědčuje. To neznamená že nebudou, naopak. Ale nikdo nikoho nebude k ničemu nutit.
Tedy celá cesta je rozdělena na několik dalo by se říct základen a ty jsou:

- Ho Chi Minh City (Saigon)
- Hanoi
- Sa-Pa
- Da Nang
- Nha Trang

Ve všech destinacích strávíme několik nocí a nikam nebudeme spěchat. Veškeré přesuny po Vietnamu jsou vlakem. Vždy v kupé pro 4 osoby a pochopitelně se jedná o vozy lůžkové. Jeden denní přejezd je v klasickém vlaku 1. třídy.
A dokonce si užijete jednu cestu lůžkovým autobusem.
U minulé výpravy měl obrovský úspěch, takže jsem ho zařadil i tentokrát.

Dále budou objednány transfery z letiště či nádrží na hotel. V některých destinacích jde o pár stovek metrů, tedy se půjde pěšky a někde se svezeme dvě, tři zastávky MHD. Objednat transfer ani zde není problém, ale z finančního hlediska je to holý nesmysl.

Ve všech destinacích budou mít všichni pokoje s vlastním sociálním zařízením a budou maximálně třílůžkové v případě single.

Pochopitelně bude v ceně i letenka s odbaveným zavazadlem.
Když to shrnu tak doplácet na místě budete pouze za výlety které budete chtít, nic dopředu není dáno. No a pochopitelně se musíte něčím nakrmit, což je ve Vietnamu problém, problém není ten že by nebylo co, problém je co si z těch dobrot vybrat a nevrátit se o pět kilo těžší.

Vstupní vízum, za Vás uděláme pokud si netroufáte, takže se o něj nemusíte starat.

Pokud se vám stručně popsaná cesta zalíbila, dejte mi vědět. Zavoláme si, nebo se i sejdeme. Skupina nebude velká, protože při přesunech musíme držet spolu.

Náročnost fakt je v pohodě, tedy zvládnete.
A kdo nemá rád vlaky, tak jako byste to ani nečetli….

Kdo sleduje stránky této skupiny, nebo stránky oraganizátora Danndys Travel Solutions Limited nebo stránky mé Daniel Danndys Krajča, určitě tuto cestu minulý rok zaznamenal, byla opravdu houfně sledována a já si ji milerád střihnu ještě jednou....

Tedy NESEĎ - POJEĎ a těším se na Vaše dotazy nebo už rovnou přihlášky....